Trinidad’a neden gitmeli?

Trinidad dünyanın en güzel fotograflarının çekileceği yerlerden biri. Adı da çok güzel kendisi de. Fotoğraf çekmeden durulamayan bir yer. Sadece bir günde Havana’daki kadar fotoğraf çektim.

Gün doğumu, batımı, arnavut kaldırımı sokakları, her an önünüze çıkan atlı arabaları, bisiklet taksileri, veya dört nala bir gringo, müzisyenler, satıcılar, rafları tenha dükkanlar, eczaneler, lüks restoranlar, kafeler… ve Trinidad’lılar… Bu sayfada az söz çok fotoğraf var. Daha fazla Trinidad fotoğrafları burada.

 

 

Los Pinos

 

Los Gringos

 

Çocukların ana sınıfı ve ilkokulda toplam 7 sene okuduklarını öğrendim. Bu yaş grubu borda üniformalı. Ortaokul 3 sene, sarı forma, ve lise 3 sene lacivert forma. Forma renkleri ülke genelinde böyle. 

 

Trinidad’da üniversite yokmuş, Havaya’ya veya Santa Clara’ya gitmeleri gerekiyor çocukların. Lisi, kaldığım casa particular’daki hanım, çocukların pek üniversite okumadıkları söyledi. 

 

Ve böylesi şık ve şaşalı bir müze restoran; Quince Catorce…

 

 

 

Eczane ve dükkan

 

 

Bahçeden de bunlar var bugün elimizde;

 

Bir şeyler atıştırmak için yer ararken ne sattığını anlamadığım bir yer gözüme çarptı. Sandviç yapıyormuş. Mevcut seçenekler ekmek arası peynir ya da ekmek arası tavada yumurta. O sırada sohbete başladık, nereli olduğunu öğrendiklerinde acayip sevindiler. Hayran hayran bizim dizilerini izliyorlarmış. Konuşabilsek çok şey konuşacağız da daha ben dili sökemedim 😃 Anne, Feride, Elif…

Küçücük Trinidad’da bir gün içerisinde 2 tur attım. Öğle saatlerinde çok sıcaktı, turlarım arasında odaya gidip dinledim. Akşam buranın meşhur Meydanı Plaza Majorca tarafında gün batımı ve Casa de la Musica’da mojito 🍹

 

Plaza  Mayorda gün sonu

 

28 Ekim 2018 ✌️😎

Yorum / Comment / Comentario

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.