La Boca Plajı

 

Cienfuegos’dan sonra bir gece La Boca, bir gece de Trinidad’da kalmak üzere program yapmıştım. 

Diana colectivo için aradı. Sabah erkenden Hostal Plaza’ya gelen arabanın o eski Amerikan arabalarından olduğunu görünce çok sevindim. 4 kişilik bir Fransız bir grup vardı arabada beni almaya geldiklerinde. Önde 3 kişi, arkada 3 kişi. Araç geniş tabii, rahat rahat oturduk. İçlerinden biri İspanyolca da biliyordu ve tabii ki hepsi İngilizce. Çok tatlı bir gruptu, yol boyu sohbet kahkaha çok eğlenceli geçti. En eğlenceli kısmı da onlar Trinidad’da indikten sonra beni La Boca’ya kaça götüreceği üzerine şoförle yaptığımız pazarlık oldu.

Küba’ya geldiğimden beri hiç pazarlık yapmamıştım. Ama şimdi sıkı pazarlık yapasım tuttu. 10 CUC dediği yol için 6 CUCa anlaştık.

Bu Amerikan arabalarının şehirler arası yollarda nasıl bir performans gösterdiğini çok merak ediyordum. (Havana’dan Cienfuegos’a geçerken yine bir Amerikan arabası gelmişti beni almaya. Diğer yolcuları topladıktan sonra daha şehirden çıkmadan araç değiştirmiştik, bir Toyota’ya geçtik. Arabada bir sıkıntı oldu herhalde). Dolayısıyla ben de ilk kez deneyimledim. Motorun gücü çok iyiydi, yeterince hız yaptı. 

Alvio söylemişti sohbetimizin birinde, bütün bu Amerikan arabaların motorları Rus menşeli arabalardan alınma motorlarmış. Küba’da bolca Lada gördüm ama tabii ki Amerikan arabaları daha fazla sayıda gibi geldi bana. Ya da Amerikan arabaları o kadar havalı ki Ladaları insanın gözü görmüyor 😉

Trinidad’ın arnavut kaldırımı yollarında araçtaki kişilerin kalacağı adresleri bulurken şehrin yarısını gördüm 😆 yani şehir diyorum ama burası aslında daha çok bir köy.

Yaklaşık 10 dakika sürdü La Boca’ya varış.

 

La Boca, müzik garanti  🎶🎵🎶

 

La Boca beni böyle karşıladı  😎 🎶🎵

Güzel yaz evleri ki burası hep yaz ☀️, güzel meyve ağaçları, çiçekleri var. Bir de bol bol yengeçleri var. Çokça yengeç ve yengeç yuvası gördüm. 

Tipik mi bilmiyorum, bu ev çok orginal

La Casa de La Boca

 

Ev tamamen ahşaptan yapılmış. Pencerelerinde sadece tel ve demir parmaklık olan, camı olmayan bir ev. Çok güzel boyanmış ve dekore edilmiş. Verandasında rengarenk sallanır koltuklar. La Boca’yı çok beğenen bir gezginin blogunda okumuştum. Hem bu hosteli öneriyordu, çok memnun kalmış evden de, yemeklerdenhem de.

Bizim bayrak niye burda?

Burda konaklama için rezervasyon yaparken bana Vito benden bayrağımızı getirmemi istenişti. Hemen yerini buldu bayrak.

Varadero plajları çok ünlü, övgü ile anlatılıyor. Ama önermeyenler de çoktu. Varadero benim rotam açısından çok pratik görünmediği için orayı listemden çıkarmıştım ve Trinidad’a yakınlığı nedeniyle La Boca’yı seçtim. Zaten benimki deniz tatil olmadığı için çok önemli değildi.

Fakat buraya gelince çok minicik bir yer olduğunu, birkaç evin olduğunu ve denize girmekten başka yapacak hiçbir şey olmadığını fark ettim. Ve yengeçli ve deniz kestaneli denize girmeye cesaret edemedim.

Buradan diğer plaj Playa Alcon rahatça gidilebiliyor, sadece 7 kilometre imiş. Hostal Flerida bana bisikletle gidebileceğimi söyledi. O kadar çok isterdim ki o güzel yollarda bisiklette plaja gitmeyi. Ancak dizlerimi orada kullanmak istemedim. Ne de olsa uzun bir yolculuğa çıktım onlar bana lazım 😃

 

 

Güneş vardı, deniz vardı, ağaç vardı

İnsanlar geldi 

Taksi geldi, ben geldim

Bir de kedi geldi

Sonra güneş gitti, herkes gitti..

25 Ekim 2018 ✌️😎

Yorum / Comment / Comentario

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.