Havana’ya gidiyorum👏👏

Havana’ya doğru olan aktarmalı yolculuğumun ilk gününde Köln’deydim. Köln aktarmalı gittiğim için bir gece Sigrid’in evinde kaldım. Airbnb’de karşıma çıktı Sigrid. Doğrusu kendisi ile ilgili bırakılan geri bildirimlerden ve evin yeri nedeniyle onun evini seçmiştim. Ne şans, iyiki de öyle olmuş.. meyerse 20 yıl Mexico City’de yaşamış. Hemen bir email gönderdim, seyahatimden bahsettim ve sohbet etmeyi çok istediğimi yazdım.
Sigrid çok tatlı bir hanım, beni çok güzel karşıladı. Seyahatim hakkında sorular sormaya başladı. Detayları belli bir planım olmadığını duyunca çok şaşırdı ama benim için çok mutlu oldu.. Özlemiş çok.. evini bir görseniz, şahane otantik objeler getirmiş oralardan. Ben de çok isterdim dedi. Meksika’nın batısını değil, orta ve doğu bölgelerini önerdi. Oraları çok seveceğimi söyledi.

Ertesi sabah sevgiyle uğurladı 🙋‍♀️

Benim için airbnb’ye ilettiği yorumun tercümesi şöyle: “Kesinlikle tavsiye ederim, çok tatlı ve kozmopolit konuk” :)) Eski Yunanca’da bu sözcük “dünya vatandaşlığı” veya “evren vatandaşlığı” anlamına geliyor. Ne hoş.. bayıldım buna, çünkü kelime tam da beni anlatıyor, ruhen yani..

Beni de o yola çıkardı sanırım.

 

Jose Martí Uluslararası Havaalanı

Saat tam 00.00 idi tekerler yere değdiğinde. 8 saatlik rötar üstüne 10 saatlik uçuş… Biraz zor bir gece oldu. Neyseki bagajım beni çok bekletmedi, tam çıktım, inanılmaz nemli bir hava. Neyseki taksiye ulaşım kolay oldu. Klimalı bir taksi, oley.. Sadece beni bekleyen insanları merak ediyordum. Rötar hakkında bilgileri var ama ben çok geç kalmıştım.

Eve ulaştığımda geçti ama gecenin sessizliği değildi. Tam tersine insanlar dışarıdaydı, heryerde müzik çalıyordu, şehir resmen ayakta.

Alvio beni bekliyordu. Çok kibardı. Eşyalarımı 2 kat yukarı çıkardı. Unutulmaz bir iyilik yapmış oldu bana 🙏

 

Havana’yı keşif için 3 tam günüm var. Sonraki rotayı Cienfuegos. Trinidad, La Boca ve Santa Clara olarak belirledim. Meksika uçuşum için son durak yine Havana.

18.10.2018 ✌️

Yorum / Comment / Comentario

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.